Jsem Edita

...milovnice humoru, barev, modré indulony a Života.

Také si o mně vrabci na střeše štěbetají, že jsem inspirátor, akcelerátor, gladiátor, realizátor, propagátor, public speaker, tygr i vítr. 

Mé vnitřní JÁ si chce hrát, radovat se, užívat si, zkoušet nové věci, milovat a ŽÍT... Nepřestává mě tedy volat k sobě, na vlastní cestu, zpět k mým snům a touhám. A  tak se stále dokola učím mít odvahu a plnou důvěru za mým vnitřním hlasem jít.

V současné době se živím tréninkem spokojenosti, malováním, psaním a naplno se věnuji domácímu vzdělávání svých miláčků.

Jsem maminkou dvou andělů, Elly a Edy. Jeden z našich kamarádů nám tenkrát do porodnice napsal: "Čím víc "éček", tím je to chutnější". Měl pravdu, je to báječné!!! 

Jsem milovnicí smíchu, modré indulony, extravagantních naušnic, hor, lyžování, horké vany, praskajícího dřeva v krbu, barev, vášně, akce, koní, lesa, divokého tance a tím to teprve všechno začíná... 

Jsem realizátor svých snů a přání... V roce 2010 si mě pro svůj vznik vybral jeden geniální nápad -Strollering - mateřská v pohybu. Bylo to krásných, bohatých a tvůrčích 7 let. Pod taktovkou svého fantastického týmu se Strollering rozrůstal po celé ČR, dokonce i do zahraničí. 

S blížící se čtyřicítkou mi na vrata začala (ne)čekaně bušit silná potřeba změny!!! Byl to šok jako chro, chro, neboť se mi samozřejmě vůbec nic měnit nechtělo. Na ostatních bych toho tehdá měnila a opravovala, ale na sobě? Ne, ne, to se mi fakt nechtělo a důmyslně jsem se schovávala za své promakané "nejde to", za své stížnosti, obviňování a chuděrkování.

Mé vnitřní Já však se mnou mělo naštěstí zcela jiné úmysly, než poslouchat mé kecy v kleci... Místo toho, aby mi přitakalo, začalo mi ukazovat, jak dlouho jdu mimo svou vlastní cestu, jak dlouho přehlížím to, co opravdu chci. Co vám tedy budu povídat, byl to mazec na jedničku s hvězdičkou a vše se rozfičelo jako namydlený blesk:

Na začátku roku 2018 jsem tedy po sedmi nádherných letech s největší láskou PRODALA svou milovanou značku Strollering,protože život jde přece dál. Bylo to těžké? Vlastně ani ne. Vždyť to znáte, jakmile se člověk opravdu rozhodne, vše se začne dít tak nějak samo a s přirozenou lehkostí, a tak vznikl i trénink spokojenosti.

V létě 2018 přišel velice silný moment, takový ten nezapomenutelný zážitek, díky kterému si člověk uvědomí, kolik věcí dělá jen proto, aby se zalíbil druhým, kolik věcí dělá jen proto, že se to tak má a že vlastně nežije tak, jak si vždycky přál;

Celý podzim 2018 mi můj vnitřní hlásek, ten nezbeda jeden, šeptal, ať se sbalím a odletím se svými dětičkami někam na 3 měsíce. V listopadu 2018 jsem tedy koupila letenky a ODLETĚLA jsem s nimi sama na 3 měsíce do opuštěné vísky na jih Kréty, kde jsem s nimi prožila božské tři měsíce (listopad - únor). Bylo to těžké? - Teď s odstupem vlastně vůbec, ale tenkrát ano... Bylo to správné rozhodnutí? Absolutně ano.

Dlouho, předlouho zel šuplík s nápisem "mé (po)volání" prázdnotou, ale v pohádkách se do světa chodí, aby člověk zažil, našel, pochopil a naučil se. A tohle pohádka vážně bylavše nadbytečné jsem doufám smyla, až jsem se z toho s první rozkvetlou sněženkou skálopevně rozhodla, že proměním své nelogické, amatérské a nespoutané vášně ve své (po)VOLÁNÍ
 
A tak postupně vznikly projekty:
 

Můj vnitřní hlásek, ostatně jako jakýkoliv jiný vnitřní hlásek, se mnou samozřejmě naplno spolupracuje celý život. Jen až posledních 10 let mu začínám (doufám) pořádně rozumět a nebát se navrhovanými směry vydat. Většinou to totiž byly právě ony nelogické, bláznivé, sobecké, nereálné ukazatelé, do kterých nás rozum, pan ochránce, nechce pustit za žádnou cenu.

Nepřestávám děkovat všem, kdo mi kontinuálně pomáhají, a díky kterým si plním své sny.

Speciální dík patří lidem, díky kterým jsem tady - mé milované a milující mamince, Elišce Berkové, že mi celý život ukazuje lehkost bytí, radost a vděčnost z každého nádechu i výdechu. "Mami, díky! Jsem pyšná, že mohu být Tvou dcerou..."

"Táto, i když tu už tak dlouho nejsi, díky, že jsi mě naučil objímat stromy a dívat se na hvězdy. Nikdy nepřestanu slyšet Tvůj smích..."

Humor, Radost a Akce jsou mým zdrojem energie, jsou to elementy, které mi tepou v žilách, a tak se těším, co dalšího si pro mě život připravil.

Děkuji! 

"Edita je vizionář, žena plná spalujícího ohně, jež využívá pro svou neutuchající kreativitu. Svým vášnivým zápalem rozněcuje a strhává všechny lidi ve své blízkosti. Její nenapodobitelný humor vyvěrající z její nejniternější podstaty zdolá zkrátka každého, ať chce či nikoli:) Je to zkrátka Žena bublající životem!"

"Edita to je bouře, vítr, radost a nadhled. Její přítomnost Vás chytí do tohoto proudu a Vy se budete radovat s ní, užívat si, těšit se ze života. Strhne Vás, dotkne se Vás, posune Vás. Vše, jen Vás nenechá chladným. Protože Edita a chlad, to se vylučuje, Edita je teplo, slunce a život."

VZDĚLÁNÍ

  1. Základka (ouvej!)
  2. Střední průmyslová škola s úžasnou maturitní otázkou: Metalografické vyhodnocení struktury šedé litiny (nebo tak nějak). Cožééé???
  3. Pedagogická fakulta, Univerzita Karlova v Praze, obor učitelství pro 1.st. ZŠ se zaměřením dramatická a tělěsná výchova. ANO, JSEM UČITELKA, UTÍKEJTE!!! 

Další kurzy: Certifikovaný kouč s akreditací České asociace koučů s číslem přidělené akreditace VP0002662011 (ČNP Consulting), Instruktor fitness – osobní trenér (akreditováno MŠMT), fitness instruktor – Pilatesova metoda (akreditováno MŠMT), (půlroční) diplom anatomie a fyziologie (Irsko), instruktor lyžování třídy C (APUL),  základní kurz školy Pánevního dna, 5ti denní seminář Autentických dialogů (Vokáčová), Leadership Grid (4 dny)... 

Zní to opravdu dost strašidelně. Závěr je však takový, že mám jen spoustu poznámek, úžasných  vzpomínek a velikou chuť si to všechno pořádně užít...

OSOBNÍ RŮST

Po návratu z cest jsem prožila velice silné období vykořenění a ztráty sama sebe... Bylo mi přesně 30 let a byla jsem v hlubokém háji...

Začala jsem učit angličtinu. V jedné z jazykových škol v Praze jsem měla výhrady k tamější metodice. Tak jsem se přihlásila na výběrové řízení, a to jsem, s mým největším údivem, vyhrála... Stala jsem se tedy metodičkou jazykových kurzů a čekala mě stovka lektorů všech jazyků, jak je tedy naučím, jak učit. Z toho šoku jsem se ten večer pořádně opila... Naštěstí vše dopadlo úžasně. Díky Vesmíre.

Mezi tím jsem se rozhodla, že se vykašlu na řvoucí biologické hodiny (měla bys mít dítě, měla bys mít dítě) a rozhodla se život si pořádně užívat. V rámci tohoto rozhodnutí byla i oslava kamarádů na chatě, kde jsem potkala Honzu, který mě pozval druhý den na volejbal a já jsem za 3 měsíce z té největší lásky otěhotněla. 12.12. 09 se nám narodila pohádková dcera Ella.

V šestinedělí jsem se malinko sesypala, neboť jsem zjistila, že po dlouhé době nemám svou vlastní seberealizaci, ale naopak mám docela slušnou nadváhu a že ze mě žena v domácnosti opravdu nebude, a tak jsem založila značku Strollering® - Mateřská v Pohybu

Od té doby se věnuji nejvíce objevování sebe sama, přijetí svých temných stránek, sebelásce a pokory před tím, že vše je přesně tak, jak má být. Učím se přijímat a milovat všechny své části. Každý den se učím být v kontaktu sama se sebou a svou absolutní přirozeností. No a někdy to jde lépe a někdy hůř. A to je vlastně to, co mě vážně baví...

CESTOVÁNÍ

Roční pobyt v Anglii jako au-pair (má bytná si nakonec platila hlídání, abychom si společně mohly vyrazit ven, byla úžasná).

3/4 roku na Novém Zélandu, kde jsem plastovými destičkami podkládala vodní melouny a modlila se, ať to vydžím, sbírala jsem avokáda a hroznové víno s výhledem na zasněžené vrcholky hor. Každý den jsem děkovala, že právě tohle mohu prožívat. Také jsem se zde stala na nějaký čas instruktorkou lyžování a snowboardingu, což byla naprostá pecka. Nevíte, kam jet? Jeďte na Zéland ...

5měsíční cestování s baťohem po Thajsku, Malajsii a Indonésii. Cože? Já to vážně zvládla! Mít zakouslou obří pijavici v kotníku bylo náročné (řvala jsem jako smyslu zbavená) a vidět všechnu tu krásu bylo MAGICKÉ.

1/2 roku v Kanadě, kde jsem ze slepé lásky k jednomu kanaďanovi sekala strmé svahy strunovou sekačkou, pomáhala chlapům na stavbě, třídila brambory a stavěla šroubek po šroubku velké fitness stroje až jsem získala nezapomenutelnou práci - roztančit celou hospodu. A to mi šlo kupodivu ze všech těch prací nejlépe...

3letý pobyt v Irsku, kde jsem získala vysněnou práci - lektorka volnočasových aktivit pro mentálně a fyzicky hendikepované děti a dospělé. Musela jsem si udělat řidičák na minibus (D1). Napočtvrté naprosto s přehledem. Brázdila jsem si tak vlevo irské pobřežní silničky a opět děkovala, že mohu sedět v kancěláři s přímým výhledem na moře... Ty blááááho!

A potom hory, hory a hory.