MATERIÁLY ZDARMA pro vaše dětičky.

.

Kryptoaritmetika

Kryptoaritmetika je šifrovaná aritmetika (krypto- skrytý, nezřetelný/ neznámý [např. kryptogenní = nejasného původu]).

Jaké číslice označují písmena uvedená na obrázku, za předpokladu, že X = 5?

Většina lidí prý skončí u metody pokusu a omylu. A co vy? Znáte nějaké šikovné pomůcky, které by se daly k řešení použít? Pokud ano, tak budu moc ráda, když se podělíte úúúplně dole na stránce v komentářích, neb já na to hledím jako puk… 🙂

Odpovědi najdete ukryté v „textu“ pod obrázkem.

Převzato z krásné dětské knihy I. Howartha a P. Greena s názvem:

Co umí lidský mozek – Odhalte tajemství lidského mozku.

Look around less, imagine more. (W0) You are joy, looking for a way to express. Look around less, imagine more. You are joy, looking for a way to express. Look (T1) around less, imagine more. You are joy, looking for a way to express. Look around (S8) less, imagine more. You are joy, looking for a way to express. Look around less, imagine more. You are joy, looking for (J2) a way to express.

Mám tu pro vás ještě dvě novinky:

Afirmační kartičky pro vaše dětičky

Procvičení angličtiny pomocí této hry

Mgr. Edita Berková vystudovala pedagogickou fakultu UK v Praze obor učitelství pro 1.st. ZŠ se zaměřením na dramatickou výchovu. Je autorkou projektu Zkoušíme to trošku jinak, jehož posláním je podpora rodičů na poli vzdělávání vlastních dětí. 

Ve svých projektech dynamicky využívá prvky intuitivní pedagogiky dramatické výchovy. Vede semináře, kde si rodiče za přítomnosti svých dětí mají šanci prožít učení trošku jinak.

Komentáře