Růže, symbol sebepřijetí

Žena je na světě proto, aby zářila. Nemá v podstatě nic jiného na práci, než aby rozsvěcovala svět. Stejně tak jako růže. Když žena přijme sama sebe, dokáže zářit za každých okolností. Stejně tak jako růže – ROSACEAE.

Charakteristickou vlastností růže je sebepřijetí, jistota vlastního života a radost. Pokud však tyto své dominantní vlastnosti v sobě neprobudí, pokud je nepřijme v celém svém rozmanitém spektru, hrozí jí zánik. Stejně tak jako ženě…

Jistota vlastního života, jistota, že patřím právě sem, že jsem tady správně. Jistota, že vše okolo mě bylo, je a bude přesně takové, jaké má být. Že tu jsem proto, abych stejně jako Královna zářila, abych rozdávala radost a lásku.

Žena, stejně jako růže, je KRÁLOVNOU. Královna se nesnaží. Královna je. Královna zná, respektuje a naplňuje své životní potřeby – lásku, péči a blízkost. Dokáže zacházet se svou sílou, se svou magií a umí ze všeho vytěžit co nejvíce. Umí být chytrá a silná, ví přesně, kdy bojovat aniž by se dotkla jakéhokoliv srdce nebo se sama zranila a přesně ví, kdy se naopak stáhnout. Umí být oddanou a milující a vystupuje jako symbol sebepřijetí své absolutní dostatečnosti. Královna o své dostatečnosti nepochybuje. Ví, naprosto přesně proč je tady a ví, proč žije. S láskou a vděčností přijímá své trny, stejně jako svou nekonečnou škálu barev, které člověku berou dech. Královna se před nikým nepovyšuje a před nikým se neponižuje. Královna je a září.

Spousta žen/růží se rodí se zajímavou zkouškou. Totiž rodí se jako královny s tím, že po narození na svou královskou krev zapomenou. Jako mladá poupata se tak snadno dostanou do pochybností o své dostatečnosti… Mladé, snadno ovlivnitelné poupátko dokáže uvěřit tomu, že pro své trny není dost dobré, že by mělo svou výškou, vůní a barevností kopírovat zbytek zahrady a dokáže se tak na dlouhé roky samo uvěznit do iluze, že je v nepořádku, do sebevražedné iluze, že ostatní květiny jsou lepší…

Mnohdy trvá dlouhá léta, než se (trpělivému) zahradníčkovi podaří vypěstovat opravdovou Královnu. Královnu bez pochybností. Královnu bez obav a strachů z jinakosti. Královnu, která se s úctou přijímá a přijímá tak i ostatní. Královnu, která vyzařuje jistotu ve svůj vlastní život, Královnu, jejíž podstatou je radost a láska.

Jedinou životní jistotou je změna. Vystup, ženo, ze své zóny pohodlí a staň se Královnou. Většina tvých cílů, přání a tužeb se nachází právě mimo tvou zónu pohodlí, mimo tvůj iluzorní stav jistoty. Ty jsi Královna a jako Královna se otevři změnám. Velikým změnám.

Dnes, zítra i pozítří se otevři změně svého ustrnulého vnímání, a to že:

NIC NENÍ TAKOVÉ, JAKÉ SI MYSLÍŠ, ŽE TO JE.

Chceš-li se vrátit na svou cestu, chceš-li najít sama sebe, rozhodni se, že:

 • … budeš vnímat nové možnosti.
 • … poznáš a budeš žít své skutečné potřeby.
 • … se přestaneš za cokoli stydět.
 • … půjdeš novými cestami.
 • … budeš mít radost ze života!

Moc vám děkuji za vaši přízeň.

Mějte se jako KRÁLOVNA.

S láskou, Edita

MRKNĚTE NA PROJEKTY:

PIKASSO V ŠOKU

Obrazy a karty dodávající energii a chuť zkoušet věci, o kterých máme pocit, že neumíme...

ZKOUŠÍME TO TROŠKU JINAK

Tak, jak jsme vlastně vždycky chtěli, aneb zkoušíme si domškoláctví :)

Komentáře
 • Rubriky
 • Krásný den, jmenuji se Edita a miluji modrou indulonu, hory, pivo, humor, akci, barvy a dalších milion věcí…

  S blížící se čtyřicítkou mi na vrata začala bušit silná potřeba změny, a co vám budu povídat, byl to mazec přesně jako podle učebnice. Musela jsem se totiž zpříma podívat na své strachy, závislosti a na své urputné lpění, což mě celé hodilo do víru věcí, o kterých se mi ani nesnilo:

  Začátek 2018

  Po sedmi nádherných letech s největší láskou prodávám své „miminko“, svou značku Strollering. Bylo to těžké? – Ano, bylo. Bylo to správné rozhodnutí? Absolutně ano.

  Léto 2018

  Sama jsem velice překvapena, ale jednoho krásného dne házím své těžké horské kolo do pole. Bylo to (kolo) těžké? Ano, bylo. Bylo to správné rozhodnutí? Absolutně ano. A o co přesně šlo se dozvíte třeba na Vyprávění u vína…

  Listopad 2018

  „La, lalala… doma nemám stání už od jarního tání, cítím, že se blíží listopad…“ Kupuji letenky a odlétám sama se svými dvěma milovanými dětičkami na 3 měsíce do opuštěné vísky na jih Kréty. Bylo to těžké? – Ano, bylo. Bylo to správné rozhodnutí? Absolutně ano.

  No a jak už to v pohádkách bývá, dotyčný jde do světa, aby našel, zažil a naučil se. Já v té pohádce vážně byla, život svůj jsem opět zryla a po hóóódně dlouhé době jsem se vrátila zpět na vlastní cestu.

  A od té doby z této své krásné iluze činím každodenní sílu setrvačnou, díky které jsem se s první rozkvetlou sněženkou konečně rozhodla, že proměním své nespoutané, nelogické a amatérské vášně ve SVÉ(po)VOLÁNÍ… (více o mně)