Jít po vlastní cestě? A Jak?

Je to přesně to, co potřebuješ jako sůl, miláčku. A člověk na to nemusí mít papíry z Harvardu, aby se dovtípil, že je to radost, energie a kontinuální plnění si svých vlastních snů. Je to zkrátka přesně ta cesta, po které když se vydáš, bude ti HEJ. A je to vlastně úplně SNADNODUCHÉ

Tvá cesta rozhodně nekamarádí s Trojkou: Normálnost, Nalajnovanost, Logika. Ba naopak! Totiž, čím větší chuť máš, se na svou vlastní cestu vrátit, tím více se tě tato trojka snaží stáhnout na svou vlastní stranu: To je blbost!!! Tohle nejde! Je to trapný! nemáš na to čas, peníze, energii. Zapomeň na to. To se prostě nedělá!!!

Dejme tomu, že se rozhodneš ve svém odhodlání – jít si po své vlastní cestě – vytrvat. V tu ránu ale na tebe trojka vytáhne kalibr největší: Pochybnosti, Strach a Výčitky: Co bys ještě chtěla? To si jako myslíš, že to musí být všechno podle tebe? Buď normální! Když to uděláš, všechno zkazíš! Tohle NIKDY nedokážeš. Jsi blázen. Jsi trapná. Zničíš tím úplně všechno. Přestaň si vymýšlet! Co by tomu řekl, řekla, řekli? Tohle mu, ji, jim přece nemůžeš udělat!!!

No a v tomto bodě většina homo sapiens svůj pokus končí. Poslušně se naučí svůj tenounký hlásek vnitřního Já ignorovat a jako loutky se smíří s jakýmsi těžko popsatelným pocitem nenaplněnosti a rozbředlosti a s takovým tím zvláštním: Mám pocit, jakoby mi život utíkal mezi prsty.

Hlásek vnitřního Já tě ale naštěstí nikdy, nikdy, nikdy volat nepřestane: začni běhat, jezdit na koni, odjeď, buď sama, toulej se po horách, napiš knížku, maluj, zpívej, tanči, najdi si svůj vlastní byt, nauč se žonglovat, dej výpověď, začni něco vyrábět, prozkoumej mě ještě víc, začni podnikat, buď upřímná, založ kapelu, neziskovku, kup si psa, motorku, letenku…

Člověk, který nejde po vlastní cestě, často bloudí a snadno se i ovládá. Neví většinou kudy a kam, lehce uvěří leckterému nesmyslu a v papouškování se stává mistrem světa. Občas narazí na další zbloudilé duše, což mu na nějakou dobu, přibližně na 20 – 60 let pomůže v tom, že se začne soustředit na jejich problémy a zapomene tak, že nějaká vlastní cesta vůbec existuje.

Emma pomaloučku začíná rozumět tomu, že všechny ty divné, nepříjemné, rozkydlé a nelibé pocity nejsou ničím jiným, než její vlastní úžasnou navigací, která na ni řinčí: Haló, tudy nééé, tady je to slepý. Otoč se, vrať se. Tudy tvá cesta nevede. Haló! Tohle je cesta někoho úplAně jiného. Tady to s tebou házet! Hrozí ti tu karambol…

A co šeptá tobě ten vnitřní hlásek?

Trénink spokojenosti by se ti mohl hóóódně líbit 🙂

MRKNĚTE NA PROJEKTY:

PIKASSO V ŠOKU

Obrazy a karty dodávající energii a chuť zkoušet věci, o kterých máme pocit, že neumíme...

ZKOUŠÍME TO TROŠKU JINAK

Tak, jak jsme vlastně vždycky chtěli, aneb zkoušíme si domškoláctví :)

Komentáře
 • Rubriky
 • Krásný den, jmenuji se Edita a miluji modrou indulonu, hory, pivo, humor, akci, barvy a dalších milion věcí…

  S blížící se čtyřicítkou mi na vrata začala bušit silná potřeba změny, a co vám budu povídat, byl to mazec přesně jako podle učebnice. Musela jsem se totiž zpříma podívat na své strachy, závislosti a na své urputné lpění, což mě celé hodilo do víru věcí, o kterých se mi ani nesnilo:

  Začátek 2018

  Po sedmi nádherných letech s největší láskou prodávám své „miminko“, svou značku Strollering. Bylo to těžké? – Ano, bylo. Bylo to správné rozhodnutí? Absolutně ano.

  Léto 2018

  Sama jsem velice překvapena, ale jednoho krásného dne házím své těžké horské kolo do pole. Bylo to (kolo) těžké? Ano, bylo. Bylo to správné rozhodnutí? Absolutně ano. A o co přesně šlo se dozvíte třeba na Vyprávění u vína…

  Listopad 2018

  „La, lalala… doma nemám stání už od jarního tání, cítím, že se blíží listopad…“ Kupuji letenky a odlétám sama se svými dvěma milovanými dětičkami na 3 měsíce do opuštěné vísky na jih Kréty. Bylo to těžké? – Ano, bylo. Bylo to správné rozhodnutí? Absolutně ano.

  No a jak už to v pohádkách bývá, dotyčný jde do světa, aby našel, zažil a naučil se. Já v té pohádce vážně byla, život svůj jsem opět zryla a po hóóódně dlouhé době jsem se vrátila zpět na vlastní cestu.

  A od té doby z této své krásné iluze činím každodenní sílu setrvačnou, díky které jsem se s první rozkvetlou sněženkou konečně rozhodla, že proměním své nespoutané, nelogické a amatérské vášně ve SVÉ(po)VOLÁNÍ… (více o mně)