Audio tréninky spokojenosti

Často se snažíme ukrýt svou bolest za masku silného ega, které přeci nežárlí, vše chápe, respektuje, nic mu nevadí a hlavně se nebude o nic prosit. Jsou to emoce, které z člověka dokáží učinit loutku, které s lidskou duší dokáží mávat ode zdi ke zdi. I přes masku silného a vyrovnaného jedince mnohdy dotyčný spadne do ještě větší bolesti, do loudění, proseb, výhrůžek, mocného vzteku a zcela zapomene, že to všechno, co od druhého vyžaduje, má celou dobu uvnitř sebe

Je potřeba dát nekompromisně sbohem svým závislostem. Závislosti na pozornosti, na lásce, na pochvale, uznání a dokonce i na věčné nespokojenosti.  Je potřeba ukázat všem svým obavám, kdo je tady pánem! Už dost bolesti z toho, že je někdo lepší, hezčí, zářivější, úspěšnější. Už dost obav a podezírání z toho, že mi lže nebo že si někde určitě užívá s někým jiným. Už dost bolesti pramenící ze strachu, že pro toho druhého nejsem dost dobrá(ý) nebo že jsem naopak moc a měl(a) bych se krotit.

Jsme natolik svobodní, že si dokážeme vytvořit vlastní VĚZENÍ ZÁVISLOSTI na svém okolí. Co potřebujete vy proto, abyste byli happy jako dva grepy? Bergeni v pohádce Trollové (2016) věřili, že mohou být šťastní, jen když slupnou pár trollů. My už jsme ale samozřejmě moudří dospěláci, trolly nebaštíme, ale co třeba takhle neukojitelná potřeba po jeho/její pozornosti a lásce

Občas se někomu může stát, že se od sebe odpojí natolik, že uvěří, že pocit spokojenosti získá, jen když dostane svou "drogu" tam z venku. Stává se, že se mohou sem tam dostavit nekontrolovatelné ataky a panika, a to zejména v případech:

  • když "droga" dlouho nepřichází (třeba proto, že je neustále v práci, nepíše, nevolá),
  • když je jí žalostně málo (nemá na vás čas),
  • když hrozí, že by vám ji někdo mohl vzít (ŽÁR-livost).

Člověk v tu chvíli prožívá nepopsatelnou bolest, kterou ale mnohdy velice dlouho ukrývá pod maskou silného ega, které přeci nežárlí a které se rozhodně nebude o nic prosit. Jsou to emoce, které z člověka dokáží učinit bezvládnou loutku. Emoce, které s lidskou duší dokáží mávat ode zdi ke zdi.

Maska silného a vyrovnaného jedince však časem začne praskat a dotyčný se ocitne v říši loudění, proseb, výhrůžek a mnohdy nezvladatelného vzteku. A přesně v této fázi je moc fajn si rozvzpomenout, že

to všechno, co od druhého vyžadujete, máte celou dobu uvnitř sebe...

nabídka tréninků

Jednoho dne se probudila a koupila pro sebe a své 2 děti letenky. Sama tomu nemohla uvěřit, ale její vnitřní hlas a touha VRÁTIT SE SAMA K SOBĚ, VRÁTIT SE NA SVOU VLASTNÍ CESTU byla silnější. A tak celá vystrašená odletěla sama s dětmi, v listopadu, na 3 měsíce, do zcela vylidněné vísky na jihu Kréty...

Audio seriál z Kréty

Největší oříšek, jak se přehoupávat od nespokojenosti do spokojenosti je uvědomit si, 1) jak moc jsme si na pocit nespokojenosti zvykli, tzn. jak moc jsme v područí něčeho, co nám nedělá dobře a 2) mít chuť s tím opravdu skoncovat a začít žít život podle sebe, VRÁTIT SE NA SVOU VLASTNÍ CESTU. 

Základní trénink spokojenosti

Co pro sebe můžete udělat hned teď?

zburcujte svůj aktivní přístup

Protože stěžovat si umí každý. To je pasivní přístup a pasivita je lenost, pohodlnost a vnitřní smrt. Aktivita je o radosti, o chuti se na to podívat jinak, jinými brýlemi. Zdá se to být fuška jen proto, že na to nejsme zvyklí, to je všechno. Radost je o víře, že se všechno děje pro naše dobro.   

I přesto, že se vám nechce, tak se smějte!!!

vracejte se do svého středu

Vrátit se na vlastní cestu a každý den se ptát hlasu svého moudrého vnitřního dítěte: „Jak se máš, lásko?" To je pro mě sebeláska. Každý den se nacítit na vlastní pánev a "napnit" ji přírodou, sluncem a pohybem, který je s naší duší v souladu. To je pro mě návrat sama k sobě.

Stále dokola si začněte opakovat větu:

JSEM RADOST.

Zpětné vazby

Edi, ty Tvoje audia... pecka... vždycky když si je poslechnu, tak mám lepší náladu... Ty pozitivní vibrace přenášíš i na dálku. :)))) Super vtipná a inspirativní sdílení... Jen tak dál! ♥ :)))
Petra PospíchalováLa que sabé - Ta, která ví
"Člověk se na dno dostane úplně snadno, ale jak z toho dna ven? Já měla to štěstí, že jsem potkala Edí. Než jsem si trénink spokojenosti objednala, vypadalo to, že mě bavilo chuděrkovat, nadávat na život, stěžovat si, jak to mám těžký, a kdo ví co ještě, protože teď opravdu nechápu proč jsem to dělala..... Trénink spokojenosti je plný překrásných audií, úkolů a to vše mě dostalo z díry do nebe. Ještě jsem stále na začátku, ale vím, že to jde. Vím, že jsem to já, která může vše změnit, a nikdo jiný. Vím, že já můžu a že slovo DÍKY má magickou moc. Edí mi ukázala cestu, která je úplně jiná, než po které jsem šla. Já moc a moc děkuju, že jsem dostala šanci a jsem vděčná za to, že mi Edí ukázala, že to jde. Děkuji." Renča
Renata Chmelíkovámanagerka
Ahoj Edit, měla jsem pocit totální beznaděje. Všechno kolem na mě padalo. Viděla jsem jen to špatné a myslela si, že už na vždycky budu jen na té dálnici, která vede úplně jiným směrem, než já potřebuji jít. Po hodině s Tebou bylo ale všechno jinak :-). Děkuji, že jsi mi dala nadhled a naději, že všechno je možné :-) Vše je opravdu jen v mé hlavě. Děkuju!!!!!! Jsi nej!!!! :-) Lůca P.S. "Teď královnou jsem já..." :-)
Lucie Homolkováúčetní
Edi, Tvůj Trénink spokojenosti je něco, do čeho jdu od teď po hlavě. Četla jsem knížku Požádej a je ti dáno, četla jsem knihu Kouzlo, ale žádná do detailů rozpracovaná teorie, nedá člověku tolik jako někdo, kdo to žije v praxi, a který ti poskytne úplně jednoduchý návod, jak na to. V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA. Upřímně už mám složitých návodů dost, většinou se v nich pak zamotám, mám roztříštěnou pozornost a nic z toho. Čím jednodušší to je, tím to jde lehčeji a člověk má tím větší motivaci. Díky, že nás všechny inspiruješ k tomu se vědomě dostávat zpoza temnejch clon negativních myšlenek. Uvědomila jsem si zrovna před pár dny, jak málo, ačkoli mám načteno taky spoustu literatury s tematikou osobního rozvoje, na sobě pracuju na reálné rovině. Jsi opravdu jako anděl, který nám byl seslán, aby nás pořádně nakopl do zadku a přiměl nás do toho jít opravdu naplno. A já už teď cítím neskutečnou úlevu. Pokaždé, když si na mě sedne nějaká mrcha-myšlenka, tak si automaticky začínám pokládat otázku: Chci si tím otravovat život, nebo se chci cítit dobře? To je tak zázračná formulka a je úplně do kapsy. Kdykoli je rychle k dispozici, vytáhnu jí a je mi dobře. Děkuju za nás všechny!
pe.tik.tak
"Ahoj Editko 😊 ve čtvrtek mám státnice z ekonomie - vůbec to není můj šálek kávy! A dneska jsem začala fakt propadat panice! Pustila jsem si ten Tvůj Trénink Spokojenosti a normálně mě to uklidnilo 😊 Takze moc děkuju."
Andrea Chalupovástudentka/ yachting.com
Ahoj Edi, audia jsem doposlechla asi před 14 dny a od té doby se snažím napsat tento komentář. Co mě při poslechu zaujalo, jak je možné, že ty samé pocity jako já má i někdo jiný? Nejsme příbuzné, neznáme se, neděláme stejnou práci, prostě jdeme jinou cestou, a přesto se cítíme stejně. To mi rozum prostě nebere. Každopádně lépe bych to, jak se cítím, nepopsala. Milá Edi, děkuji ti za to. Sice při poslechu propadám lehkému zoufalství se slzami v očích a říkám si, jaká jsem kr..a, protože prostě si to sama komplikuji. Na druhou stranu věřím, že když jsi to zvládla ty, zvládnu to také. Takže teď se musím posunout na stupínek „vím, že něco musím změnit, protože jinak se už vážně zblázním“, který se přede mnou tyčí jako zdánlivě nepřekonatelná betonová zeď, a nevzdat to. Uff … PS: Seznam hezkých okamžiků a crrr! obrázek nosím v hlavě a až zase tu práci zastavím a budu mít pocit, že mám před ní alespoň 3 vteřiny náskok, nakreslím a pošlu. Kreslím totiž strašně ráda.
Jana Hanzlová

UŽ JSTE SI VYBRAL(A)?

Audio seriál z Kréty

Jednoho dne se probudila a koupila pro sebe a své 2 děti letenky. Sama tomu nemohla uvěřit, ale její vnitřní hlas a touha VRÁTIT SE SAMA K SOBĚ, VRÁTIT SE NA SVOU VLASTNÍ CESTU byla silnější. A tak celá vystrašená odletěla sama s dětmi, v listopadu, na 3 měsíce, do zcela vylidněné vísky na jihu Kréty...

Základní trénink spokojenosti

Největší oříšek, jak se přehoupávat od nespokojenosti do spokojenosti je uvědomit si, 1) jak moc jsme si na pocit nespokojenosti zvykli, tzn. jak moc jsme v područí něčeho, co nám nedělá dobře a 2) mít chuť s tím opravdu skoncovat a začít žít život podle sebe, VRÁTIT SE NA SVOU VLASTNÍ CESTU.