Ahoj, já jsem Edita.

A jsem tu proto, abych Ti připomněla, že sebevědomí není o nabubřelém egu, ale o hluboké úctě k Životu uvnitř Tebe, vědomí si vnitřního božství, nejúžasnější zdroj lidské energie...

Má mise

Probouzet v ženách odvahu a chuť měnit si své sny

na skálopevná rozhodnutí a následnou akci. 

Jsem milovnicí smíchu, modré indulony, extravagantních naušnic, hor, lyžování, horké vany, praskajícího dřeva v krbu, barev, vášně, akce, koní, lesa a divokého tance...

Jsem maminkou dvou andělů, Elly a Edy. Jeden z našich kamarádů nám do porodnice tenkrát napsal: „Čím víc "éček", tím je to chutnější“. A měl pravdu, je to báječné!!!

Podrobněji o mně:

 • V roce 2010 si mě pro svůj vznik vybral jeden geniální nápad -Strollering - mateřská v pohybu.
  Bylo to nádherných a tvůrčích 7 let, neboť se Strollering pod taktovkou mého fantastického týmu rozrostl po celé ČR a dokonce i do zahraničí. Měla jsem tedy to pohádkové štěstí dát vznik něčemu, co začalo jako šílený a nereálný nápad, kterému nikdo nevěřil, ale který nakonec vykvetl do celorepublikové značky s vlastní franšízou a nezapomenutelnými zážitky a přátelstvími.
 • Na začátku roku 2018 jsem tedy po sedmi nádherných letech s největší láskou svou milovanou značku Strollering PRODALA .
  Bylo to těžké? Vlastně ani ne. Vždyť to znáte, jakmile se člověk jednou rozhodne, vše se začne dít tak nějak samo a s lehkostí. 

  V létě 2018 přišel velice silný moment, takový ten nezapomenutelný zážitek, díky kterému si člověk uvědomí, kolik věcí dělá jen proto, aby nepůsobil jako bačkora, aby se zalíbil druhým, kolik věcí dělá jen proto, že se to tak dělat má a že vlastně nežije tak, jak si vždycky přál, a tak jsem hodila kolo do pole. Moc ráda vám o tom budu jednou vyprávět...

 • Celý podzim 2018 mi vnitřní hlásek, ten nezbeda jeden, šeptal, ať se sbalím a někam se svými dětičkami odletím.
  A rovnou na 3 měsíce. V listopadu 2018 jsem tedy koupila letenky a se svými dětičkami (3, 7) jsem ODLETĚLA na 3 měsíce do zcela opuštěné vísky na jih Kréty. Měla jsem strach? Ano, měla. Měla jsem obr strach, ale má touha byla naštěstí silnější. Bylo to správné rozhodnutí? Absolutně ano. Více o tomto mém počinu se můžete dovědět v audio seriálu z Kréty.
 • Období od 2019 - 2022 bylo ve znamení plnění si svých pracovních snů:
  V pohádkách se do světa chodí, aby člověk zažil, našel, pochopil a naučil se, takže jsem se s první rozkvetlou sněženkou roce 2019 rozhodla, že proměním své nelogické, amatérské a nespoutané vášně ve své (po)VOLÁNÍ. Vznikly tak projekty: Pikasso v šoku (podpora všech, kdo touží začít malovat, ale bojí se, že to neumí), Zkoušíme to trošku jinak (roční domškoláctví se svou dcerkou), Foto Esence Duše (více na tomto webu) a Storytelling (příběh Tvé značky)

Od roku 2022 se plně věnuji podpoře ženské odvahy měnit své sny na skálopevná rozhodnutí a následnou akci.

„Edita je vizionář, žena plná spalujícího ohně, jež využívá pro svou neutuchající kreativitu. Svým vášnivým zápalem rozněcuje a strhává všechny lidi ve své blízkosti. Její nenapodobitelný humor vyvěrající z její nejniternější podstaty zdolá zkrátka každého, ať chce či nikoli:) Je to zkrátka Žena bublající životem!“
„Edita to je bouře, vítr, radost a nadhled. Její přítomnost Vás chytí do tohoto proudu a Vy se budete radovat s ní, užívat si, těšit se ze života. Strhne Vás, dotkne se Vás, posune Vás. Vše, jen Vás nenechá chladným. Protože Edita a chlad, to se vylučuje, Edita je teplo, slunce a život.“

Dřív jsem absolutně netušila, jak velkou část úspěchu mé bývalé značky Strollering - mateřská v pohybu bude mít můj osobní příběh. Příběh o tom, PROČ jsem začala cvičit s kočárkem v parku.

Příběh, který jsem opakovala stále dokola...

Byl to příběh o ženě, která po porodu měla 15kg nadváhu a do otce své holčičky byla zamilovaná až po uši. Ten však byl od rána do večera v práci a o víkendech jezdil pryč. V hlavní roli tu rázem tedy máme silnou nadváhu v kombinaci s nulovou sebeúctou a s pocity hluboké osamělosti, nedostatečné lásky a vnitřní ztracenosti. ALE (!!!) podle všech tabulek a statistik by si tato žena neměla VŮBEC NA NIC STĚŽOVAT!!! Měla přeci vše, co si kdy přála: pana Božského a s ním vysněné dítě, k tomu auto a byt na lukrativním místě v Praze. Jenže, jak už to v pohádkách bývá a zaplať pánbůh za to, Ona naopak cítila, že pokud bleskurychle se svým životem nepohne jiným směrem než-li na pískoviště nebo hupačky, tak s ní bude brzy zle. A tak si jednoho dne začala v parku u kočárku cvičit a "najednou" BUM, o 7 let později svou celorepublikovou značku úspěšně prodala.

Celý příběh najdete v podobě video přednášky o pár řádek níže...

 

Humor, Radost a Akce jsou mým energetickým agregátem a tímto vás srdečně vítám na svých stránkách.  

Naplno se věnuji STORYTELLINGU vašich ZNAČEK - své klienty učím vyprávět příběh tak, aby jej chtěli sdílet s celým světem. Příběhy značek fotím a natáčím a poskytuji tak podnikatelům krátká, úderná, energická videa ze zákulisí jejich podnikání, které používají pro své marketingové účely. Pod projektem Pikasso v šoku tvořím energetické obrazy a karty a pořádám semináře uvolňování kreativity. Dále nabízím individuální i skupinové tréninky pro rozdmýchání energie Vašeho podnikání. 

Jsem maminkou dvou andělů, Elly a Edy. Jeden z našich kamarádů nám tenkrát do porodnice napsal: "Čím víc "éček", tím je to chutnější". Měl pravdu, je to báječné!!!

Jsem energie, světlo a realizátor svých snů a přání... 

V roce 2010 si mě pro svůj vznik vybral jeden geniální nápad -Strollering - mateřská v pohybu. Bylo to nádherných a tvůrčích 7 let, neboť se Strollering pod taktovkou mého fantastického týmu rozrostl po celé ČR a dokonce i do zahraničí. Měla jsem tedy to pohádkové štěstí dát vznik něčemu, co začalo jako šílený a nereálný nápad, kterému nikdo nevěřil, který vykvetl do celorepublikové značky s vlastní franšízou a nezapomenutelnými zážitky a přátelstvími.

S blížící se čtyřicítkou mi na vrata začala (ne)čekaně bušit silná potřeba změny!!! Byl to šok jako prase (pardón), neboť se mi samozřejmě vůbec nic měnit nechtělo. Na ostatních bych toho tehdá měnila hodně, ale na sobě? A ve svém životě? Ne, ne, to se mi vážně nechtělo a tak jsem se začala schovávat za své výmluvy typu: "Přece toho teď nenechám, přece nezahodím to, co jsem vlastníma rukama postavila a ono to stejně nejde, protože je to blbost, žádné volání vnitřního hlasu mě nezajímá." K tomu jsem ještě v pravidelných intervalech přidávala své stížnosti, obviňování a chuděrkování.

Mé vnitřní Já se mnou mělo naštěstí zcela jiné úmysly, než poslouchat mé kecy v kleci... Místo toho, aby mi přitakalo, začalo mi ukazovat, že už nějaký ten pátek jdu mimo svou vlastní cestu a přehlížím to, co opravdu chci.

Co vám tedy budu povídat, byl to mazec na jedničku s hvězdičkou a vše se začalo odvíjet jako namydlený blesk.

Na začátku roku 2018 jsem tedy po sedmi nádherných letech s největší láskou svou milovanou značku Strollering PRODALA . Bylo to těžké? Vlastně ani ne. Vždyť to znáte, jakmile se člověk jednou rozhodne, vše se začne dít tak nějak samo a s lehkostí. 

V létě 2018 přišel velice silný moment, takový ten nezapomenutelný zážitek, díky kterému si člověk uvědomí, kolik věcí dělá jen proto, aby nepůsobil jako bačkora, aby se zalíbil druhým, kolik věcí dělá jen proto, že se to tak dělat má a že vlastně nežije tak, jak si vždycky přál, a tak jsem hodila kolo do pole. Moc ráda vám o tom budu jednou vyprávět...

Celý podzim 2018 mi vnitřní hlásek, ten nezbeda jeden, šeptal, ať se sbalím a někam se svými dětičkami odletím. A rovnou na 3 měsíce. V listopadu 2018jsem tedy koupila letenky a se svými dětičkami (3, 7) jsem ODLETĚLA na 3 měsíce do zcela opuštěné vísky na jih Kréty. Měla jsem strach? Ano, měla. Měla jsem obr strach, ale má touha byla naštěstí silnější. Bylo to správné rozhodnutí? Absolutně ano.

 

Dlouho, předlouho zel šuplík s nápisem "mé (po)volání" prázdnotou. Ale v pohádkách se do světa chodí, aby člověk zažil, našel, pochopil a naučil se, takže jsem s první rozkvetlou sněženkou roce 2019 rozhodla, že proměním své nelogické, amatérské a nespoutané vášně ve své (po)VOLÁNÍ
 
A tak postupně vznikly projekty:
 
 
 

Můj vnitřní hlásek se mnou odjakživa touží spolupracovat a já mu ve svých 40+ začínám konečně důvěřovat. I přesto, že jde většinou o zcela nelogické, bláznivé, sobecké a nereálné nápady, do kterých mě rozum nechce pustit za žádnou cenu, přestávám se bát svůj vnitřní hlas následovat.

Speciální dík patří lidem, díky kterým si svůj život, přes všechny kotrmelce a pády, opravdu užívám - mé milované a milující mamince, Elišce Berkové za to, že mi celý život ukazuje lehkost bytí, radost a vděčnost z každého nádechu i výdechu. "Mami, díky! Jsem pyšná, že mohu být Tvou dcerou..."

"Táto, i když tu už tak dlouho nejsi, díky, že jsi mě naučil objímat stromy a dívat se na hvězdy. Nikdy nepřestanu slyšet Tvůj smích..."

 

Humor, Radost a Akce jsou mým zdrojem energie, jsou to elementy, které mi tepou v žilách, a tak se těším, co dalšího si pro mě život připravil.

DĚKUJI.

VZDĚLÁNÍ

 1. Základka (ouvej!)
 2. Střední průmyslová škola s úžasnou maturitní otázkou: Metalografické vyhodnocení struktury šedé litiny (nebo tak nějak). Cožééé???
 3. Pedagogická fakulta, Univerzita Karlova v Praze, obor učitelství pro 1.st. ZŠ se zaměřením dramatická a tělěsná výchova. ANO, JSEM UČITELKA, UTÍKEJTE!!! 

Další kurzy: Certifikovaný kouč s akreditací České asociace koučů s číslem přidělené akreditace VP0002662011 (ČNP Consulting), Instruktor fitness – osobní trenér (akreditováno MŠMT), fitness instruktor – Pilatesova metoda (akreditováno MŠMT), (půlroční) diplom anatomie a fyziologie (Irsko), instruktor lyžování třídy C (APUL),  základní kurz školy Pánevního dna, 5ti denní seminář Autentických dialogů (Vokáčová), Leadership Grid (4 dny)... 

Zní to opravdu dost strašidelně. Závěr je však takový, že mám jen spoustu poznámek, úžasných  vzpomínek a velikou chuť si to všechno pořádně užít...

OSOBNÍ RŮST

Po návratu z cest jsem prožila velice silné období vykořenění a ztráty sama sebe... Bylo mi přesně 30 let a byla jsem v hlubokém háji...

Začala jsem učit angličtinu. V jedné z jazykových škol v Praze jsem měla výhrady k tamější metodice. Tak jsem se přihlásila na výběrové řízení, a to jsem, s mým největším údivem, vyhrála... Stala jsem se tedy metodičkou jazykových kurzů a čekala mě stovka lektorů všech jazyků, jak je tedy naučím, jak učit. Z toho šoku jsem se ten večer pořádně opila... Naštěstí vše dopadlo úžasně. Díky Vesmíre.

Mezi tím jsem se rozhodla, že se vykašlu na řvoucí biologické hodiny (měla bys mít dítě, měla bys mít dítě) a rozhodla se život si pořádně užívat. V rámci tohoto rozhodnutí byla i oslava kamarádů na chatě, kde jsem potkala Honzu, který mě pozval druhý den na volejbal a já jsem za 3 měsíce z té největší lásky otěhotněla. 12.12. 09 se nám narodila pohádková dcera Ella.

V šestinedělí jsem se malinko sesypala, neboť jsem zjistila, že po dlouhé době nemám svou vlastní seberealizaci, ale naopak mám docela slušnou nadváhu a že ze mě žena v domácnosti opravdu nebude, a tak jsem založila značku Strollering® - Mateřská v Pohybu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Od té doby se věnuji nejvíce objevování sebe sama, přijetí svých temných stránek, sebelásce a pokory před tím, že vše je přesně tak, jak má být. Učím se přijímat a milovat všechny své části. Každý den se učím být v kontaktu sama se sebou a svou absolutní přirozeností. No a někdy to jde lépe a někdy hůř. A to je vlastně to, co mě vážně baví...

CESTOVÁNÍ

Roční pobyt v Anglii jako au-pair (má bytná si nakonec platila hlídání, abychom si společně mohly vyrazit ven, byla úžasná).

3/4 roku na Novém Zélandu, kde jsem plastovými destičkami podkládala vodní melouny a modlila se, ať to vydžím, sbírala jsem avokáda a hroznové víno s výhledem na zasněžené vrcholky hor. Každý den jsem děkovala, že právě tohle mohu prožívat. Také jsem se zde stala na nějaký čas instruktorkou lyžování a snowboardingu, což byla naprostá pecka. Nevíte, kam jet? Jeďte na Zéland ...

5měsíční cestování s baťohem po Thajsku, Malajsii a Indonésii. Cože? Já to vážně zvládla! Mít zakouslou obří pijavici v kotníku bylo náročné (řvala jsem jako smyslu zbavená) a vidět všechnu tu krásu bylo MAGICKÉ.

1/2 roku v Kanadě, kde jsem ze slepé lásky k jednomu kanaďanovi sekala strmé svahy strunovou sekačkou, pomáhala chlapům na stavbě, třídila bramborystavěla šroubek po šroubku velké fitness stroje až jsem získala nezapomenutelnou práci - roztančit celou hospodu. A to mi šlo kupodivu ze všech těch prací nejlépe...

3letý pobyt v Irsku, kde jsem získala vysněnou práci - lektorka volnočasových aktivit pro mentálně a fyzicky hendikepované děti a dospělé. Musela jsem si udělat řidičák na minibus (D1). Napočtvrté naprosto s přehledem. Brázdila jsem si tak vlevo irské pobřežní silničky a opět děkovala, že mohu sedět v kancěláři s přímým výhledem na moře... Ty blááááho!

A potom hory, hory a hory.

Co je mé (po)volání?

STORYTELLING VAŠÍ ZNAČKY

Nechte svou značku vyprávět...

Baví mě měnit zákulisí podnikání z tzv. neviditelného a na první pohled nezajímavého v něco naopak viditelného, zajímavého, poutavého a strhujícího.

Učení jinak

Tak, jak jsme vlastně vždycky chtěli...

Tenkrát jsem konečně jsem našla odvahu k domácímu učení své dcerky, a tak vznikl tento projekt pro podporu rodičů a dětí na poli vzdělávání.

Pikasso v šoku

Pouštění kreativity z okovů ...

Obrazy, karty (...) nejen na přání, aneb uvolňování zatuhlé kreativityodblokování zarytého přesvědčení: „Neumím to! To je jen pro vyvolené.”